Yemek Odası Dekorasyonu

Yemek Odasında Modern Dokunuşlar

Yemek odası evin en çok zaman geçirilen bölümlerindendir. Yemek odası düzenlenirken hem rahat olması hem de yemek için gerekli eşyaları yer alması gerekmektedir. Tabi ki bunun için herkes kendi tarzına göre bir düzen oluşturmakta, eşyaları zevkine göre seçmektedir.

Yemek Odası Düzeni Nasıl Olmalı?

Yemek odası düzeni nasıl olmalı derseniz duvarları ve mobilyaların renkleri birbirine uygun olmalıdır. Duvarlarda modern tarzda duvar kâğıdı yapılabilir. Ayrıca doğal taş patlatma şeklinde duvarları yapılması da son zamanlarda çok tercih edilen bir yöntemdir. Yemek masası ve sandalyeler seçilirken odanın büyüklüğü göz önünde bulundurulur. Kare, yuvarlak veya dikdörtgen şeklinde seçilebilir. Ahşap, bambu veya zevke göre metal tarzda mobilya seçimi de mümkündür. Sandalyeler rahat olmalıdır ve kullanışlı, sağlam olmalıdır.

Tekerlekli servis arabası yemek yemeden önce yemek masasının yanına getirilmektedir. O da yemek masasına uygun olarak seçilebilir. Bazı mobilyalarda yemek odası takımı içerisinde servis arabası da bulunmaktadır. Geniş bir duvar bulunuyorsa ayna koyulabilir. Enine doğru uzun bir ayna veya konsol seçilebilir. Lamba ise mobilyalara uygun olarak seçilebilir. Sarkıt tarzda lamba seçilebilir.

Eşyaların büyüklükleri odanın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Renk olarak canlı renkler seçilebilir. Ayrıca beyaz sevenler için beyaz mobilyalar seçilebilir. Yemek odasında koyu renkler genelde tercih edilmez. Yemek odasında duvarlar ile mobilyalar birbirine uygun olmalıdır, ayrıca halı seçimi ise diğer seçimlere uygun olmalıdır. Gerekirse profesyonel bir yardım alınabilir. Bütçeye uygun yapılmalıdır.

Yemek Odası Dekorasyonu Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir