Vintage Yemek Odası Modelleri

Dekorasyonda Farklı Bir Boyut: Vintage Yemek Odası

Vintage kavramı dekorasyon alanında sık duyulmaya başlandı. Peki, vintage moda nedir? Bundan önce vintage kavramını kısaca açıklamak gerekir. Vintage eskiyi çağrıştıran bir sözcüktür. İlk kullanımı ise şarap endüstrisinde olmuştur. Bağ bozumu anlamındadır. Daha sonra birçok alanda vintage kavramı yaygınlaşmış ve her bir sektör veya uğraş alanında vintage ürün terimi kullanılır olmuştur.

Vintage Tarzın Modada Kullanılmasının Anlamı:

Herhangi bir dönem baz alınır. Bu dönem mutlaka eski tarihli olmalıdır. 50’li yıllar da olabilir, 20. yüzyıl başları da olabilir. Ancak mutlaka seçilmiş bir dönemin izlerini taşımalı, farklı dönemin sentezini içermemelidir. Antika, Retro ise aynı olmayıp çok daha eski asırları kapsar. Vintage moda 1920 ile 1980 arasında geçen dönemi işaret eder. Böylece günümüze yansıtılarak yapılan ürünler kastedilir.

Vintage yemek odası modelleri de bu yılların izlerini taşımalıdır. Vintage mutfak artık birçok ünlü yerli markamızın tercih ettiği modellerden oluşmaktadır. 1920-1980 arasında belli bir tarih modası esas alınarak günümüze uyarlanan tasarımlara sahiptir. Sadece mutfakta olması da gerekmez. Aynı zamanda yatak odası veya oturma odası takımları da vintage tarzda olabilir. Mutfakta ise masa ve sandalyelerden, mutfak dolapları ve perdeye kadar vintage havasını yansıtılabilir.

Böylece mutfakta güzel bir nostalji ortamı oluşturur. Misafirlerin de çok ilgisini çeken modellerdir. Ayrıca mutfak duvar kâğıtları da benzer şekilde tasarımlanılabilir. Modern tasarımlardan bıkanlar için vintage mutfak dekorasyonu ideal bir seçenektir.

Vintage Yemek Odası Modelleri Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir