Sonbahar İçin Bahçe Bakımı

Sonbahar mevsimi için Bahçe Bakımı

Günümüz sıcak havalar yaz mevsiminin geldiğini gösteriyor desek yeridir. Ancak yaz mevsiminden sonra sonbahar ve kış için hazırlık yapmanız gerekecek. Özellikle soğuk geceler ile kendini belli eden sonbahar mevsimin de bahçenizin artık mevsim şartlarına göre bakım yapılması gerektiğinin sinyallerini almaya başlarsınız. Bahçenize yaptığınız bu bakım ile bahçeniz kış ve sonbahar ayın da güzel görünmek ile kalmaz çiçek ve bitkilerinizin mevsime ayak uydurmasını sağlayarak onları korumuş olursunuz.

Sonbahar bitki ve ağaç ekimi için en uygun zamandır. Kökleri ayırma işini ve saksı değişimi gibi bakımlarınızı sonbahar mevsimin de yapmalısınızdır.

Bunlar dışın da bahçenizi sonbahar mevsimi için temizleme çalışmalarınızı yapmanız gerekmektedir. Temizleme işini yabani otlardan başlamalısınız. Çalı ve ağaçlarınızın kuruyan yapraklarını ayıklayın ve budama çalışmalarınızı yaparak sonbahar bakımınızı yapabilirsiniz.

Bir diğer önemli noktalardan birisi de sonbahar mevsimi ile birlikte dökülen yapraklar bir çeşit doğal gübredir toprağınız için, bu yüzden sonbahar hazırlığı yaparken bu dökülen yaprakları toplayarak sonra ki mevsimler için hazırlık yapmalısınızdır.

Sonbahar İçin Bahçe Bakımı Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir