Saten Boyalar İle Evinizi Güzelleştirin

Saten boyalar, yarı mat olan boya çeşitleridir. Yüzey hatlarını gizlemede çok iyi oldukları için dekoratif amaçlı olarak kullanılırlar. En çok tercih edilen boya çeşidi olan saten boyalar, kolay silinebilme özelliğine sahip olduğu için özellikle kadınların gözdesi haline gelmiştir.

Parlak bir görünüme ve sık bir yapıya sahip oldukları için, mutfak ve banyo duvarları için idealdir. Işığın büyük kısmını yansıtarak mekanın büyük görünmesini sağlar. Sık sık boya tekrarı gerektirmez çünkü kir tutmayan bir yapıya sahiptir. Saten boyalar, sentetik esaslı ve solvent bazlı olmak üzere ikiye ayrılır. Su bazlı olanları çok daha sağlıklıdır. Genel olarak saten boyaların özelliklerini sıralarsak;

Su itme ve buhar geçirgenliği özelliğine sahiptir. Tam silinebilir ve silinen lekeler boyaya bulaşmaz. Neme dayanıklı ve kaygan yapıdadır. Yarı mat özelliğe sahiptir. Yıkanabilir.

Saten boyaların faydalarından bahsedecek olursak, sağlıklıdır ve mekanı estetik gösterir. Duvar yüzeyini korur. Ortamın daha kullanışlı olmasını sağlar.

Saten boyaların kalitesinin önemli olduğu kadar boya firmasının kalitesi de çok önemlidir. Sağlıklı bir ortam yaratmak için işini iyi bilen firmalarla çalışmayı tercih etmelisiniz.

Saten Boya Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir