Mutfak Genişletmede Püf Noktalar

Mutfak Genişletmede Püf Noktalar; mutfak, evin en çok kullanılan ve en çok eşya kalabalığı olan bölümdür. Bu nedenle yer açısından sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sorunu çözmek için mutfak genişletmede püf noktalar vardır.

İlk dikkat edilmesi gereken nokta mutfak dolaplarıdır. Dolaplar, duvar yapısından en iyi faydalanılacak şekilde monte edilmeli, gerekirse tavana kadar yaptırılmalıdır. Mutfak el araç-gereçlerini asmak için tel raflar yaptırılmalıdır. Böylelikle hem kullanış açısından kolaylık yaşanır hem de az yer kaplamış olurlar. Çekmeceler bölmelere ayrılmalıdır. Çekmece içleri ayraçlarla ayrılırsa farklı boyuttaki mutfak malzemelerini yerleştirmek hem daha kolay olur hem de yerden tasarruf edilmiş olur. Dolap kapaklarının iç tarafına bölmeler yapılmalı, bu bölmeler peçete ve yemek kitapları gibi malzemeler için kullanılmalıdır. Son olarak mutfak kapısının yanına büyük bir kutu ya da sepet konularak, gün içinde mutfağa getirilen gereksiz eşyalardan kurtulmak mümkün olacaktır.

Bu püf noktaları dikkate alarak evinizin en çok kullanılan ve en değerli alanı olan mutfağınızı daha kullanışlı ve ferah hale getirebilirsiniz.

Mutfak Genişletmede Püf Noktalar Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir