Islak Zemin Dekorasyonu

Islak Zemin Dekorasyonu; ıslak zemin kaplamak için kullanılan malzemeler, evlerin diğer alanlarından farklı olarak suya dayanıklı ve ıslanınca kaymayan maddelerden oluşmalıdır. Islak zeminlerde kullanılacak malzeme seçimi yapılırken, materyalin dekoratif olmasının yanında güvenli olanları tercih edilmelidir.

Islak zeminlerde en çok tercih edilen malzeme fayanstır. Düşük maliyeti, bol seçeneği ve uygulama kolaylığı nedeniyle tercih edilir. Fayansın yanı sıra mermer, granit ve mermerit gibi malzemelerin de fayans ölçülerinde veya nispeten daha büyük ölçülerde kesilmiş olanlarını bulmak mümkündür. Yapı marketlere gidip tercihinize göre çok çeşitli malzemeler arasından seçim yapmanız mümkündür.

Islak zemin dekorasyonunda en çok kullanılan malzemeler ve genel özellikleri şunlardır;

Fayans: Temizliği kolay ve seçeneği boldur. Kalitesine göre fiyatı değişebilir.

Doğal Taş Zemin: Görünümü daha şıktır, gözenekli yapıda olduğundan leke bırakabilir. Yüzeyi cilalandığında kayganlığına dikkat edilmelidir. Mermer, granit ve traverten kaplama zeminler lüks banyo ve diğer ıslak zeminler için farklı renk alternetifleri sunar. Uzun ömürlüdür.

PVC Vinil Kaplama Zemin: Dayanıklı ve bakım gerektirmeyen yapıdadır. Antibakteriyel olanları mevcuttur. Daha dekoratiftir. Hafiftir. Ortalama ağırlığı m2 başına 3 kg dır.

Islak Zemin Dekorasyonu Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir