Dekorasyon Maliyeti

Dekorasyon Maliyeti

Dekorasyon denince, hiç dekore edilmemiş, alelade döşenmiş veya uyum gözetilmeden düzenlenmiş bir evin odalarını dekore etmek akla geliyor. Yapacağınız değişikliğin büyüklüğüne ya da türüne göre dekorasyon maliyeti değişkenlik gösteriyor.

Dekoratörle Çalışmak

Evinizde dekorasyon yapmak istediğinizde bir profesyonelle çalışmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir iç mimarla ya da dekoratörle çalışmak istediğinizde sizin için bir maliyeti olacaktır. Dekoratörler serbest meslek çalışanlarıdır ve belirli bir ücret karşılığında komple evinizi veya evinizin istediğiniz bir odasını dekore ederler. Günümüzde bu tarz işlerin maliyeti her bir oda için işin büyüklüğüne göre 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiyor. Sadece fikir edinmek mi istiyorsunuz yoksa tümüyle işi dekoratöre mi bırakacaksınız buna karar vermelisiniz. 

Kalite Beklentisi

Kaliteli ahşap dolaplar ve kıvrımlı olarak üretilmiş cam sehpalar mı yoksa MDF malzemeden üretilmiş dolaplar ve sıradan zigon sehpalar mı? Dekore edilmek istenen alanda kaliteli malzemelerin kullanılacak olması dekorasyon maliyetinizi artırır.

Renkler ve Zevkler

 Dekorasyon yaptırırken kararlar tümüyle dekoratöre bırakılmamalı. Çünkü kişinin zevkleri, dekoratörün bilgi birikiminden önce gelir.

Dekorasyon Maliyeti Resimler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir