Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri:

Çocukların çeşitli aktivite yaptıkları, öğrendikleri, uyudukları ve oyun oynadıkları gibi pek çok günlük aktivite geçekleştirdikleri bir alandır. Bu yüzden çocuk odası dekorasyonu son derece önem arz eden bir yerdir.

Çocuk odası tasarımı bütçeden bütçeye göre değişebilir ancak iyi bir dekorasyon için yüksek bir bütçeye sahip olmanız gerekmemektedir. Çocuk odası dekorasyonu için asıl önemli olan çocuğunuzun ihtiyaçlarına bağlı kalarak yapmak.

  • Çocuk odasının dekorasyonu için bebeklik, çocukluk ve okul dönemi baz alınmalıdır ve bunlara göre mobilya tercihleri yapılmalıdır.
  • Çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Farklı yaş gurubun da çocuk varsa odalarını ayırmak ya da odayı farklı yaş gruplarına özel bir şekil de bölerek dekorasyonunu yapabilirsiniz.
  • Çocuk odasını tasarlamadan önce bütçe belirleyin ve bütçenizi aşmadan tasarımı yapın. Çocuğunuz için yaratıcı bir dekorasyon sunmak isterken bu bütçeye göre belirleyin. Mesela arabalara tutkusu olan bir çocuk için araba şeklin de yatak yerine araba tutkusunu uyandıracak nevresim takımları ve yastıklar kullanılarak çocuk odası dekorasyonunuzu yapabilirsiniz…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir