Boya İşleri İçin İpuçları

Boya İşleri İçin İpuçları; boya, bir evin temizliğini tamamlayan işlemdir. Özellikle yaz aylarında tercih edilir. Boyada en önemli noktalardan olan renk ve çeşit seçimi doğru yapılmalıdır. Bu yazıda boya işleri için ipuçları bulabilirsiniz.

Öncelikle bu konu hakkında bilmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Boya miktarını belirlemek için duvar ölçülerini alın ve alanını hesaplayın. Boya kutuları üzerinde ne kadar alan için kullanılacağı bilgisini bulabilirsiniz. Bu hesaplamaya göre boya miktarınızı ayarlayın. Boya işlemi öncesi yüzey temizlenmelidir. Eğer yüzey pürüzlü ise, son kat için mümkün oldukça mat bir boya tercih etmelisiniz. Böylelikle pürüzler daha az belli olacak ve görüntüsü sizi rahatsız etmeyecektir. Duvarların birleştiği yerleri ve köşeleri küçük rulo ile ya da fırça ile uygulamanızda yarar var. Geriye kalan kısımları büyük rulo ile boyayabilirsiniz. Kenarlarda izler oluşabilir, bunun için büyük rulo ile kesişim noktalarının üzerinden aynı yönde geçerseniz izler yok olacaktır. Kaç kat fırça sürmeniz gerektiğini duvarın önceki rengi ve durumu belirler.

Yine de boya işleri dikkat ve ustalık gerektirir. Bu nedenle imkan varsa bir boya ustasından yardım almak daha iyi olacaktır.

Boya İşleri İçin İpuçları Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir