Banyo Aynalarının Aydınlatılması

Banyo aynalarının aydınlatılması

Banyo dekorasyonu yanlış yapıldığı takdir de ileri de çok sorun olabiliyor. Özellikle doğru bir banyo aydınlatmanız yoksa erkekler ayna karşısın da tıraş olurken kadınlar da makyaj yaparken çeşitli kazalara sebebiyet verilebiliyor.

Özellikle banyo aynasına çevreden homojen şekil de dağılmayan ışıklar ayna da kişinin kendisini beğenmeme sorunu oluşabilir küçük kusurları sorun haline getirebilir. Banyo aynalarının aydınlatılması hakkında önemli ipuçlarına değinecek olursak;

  • Banyo karşısın da uzun zaman harcandığı için ve yüzümüz kullanılan lambaya çok yakın olacağından fazla ısı yayan lambalar yerine soğuk ışık yayan enerji tasarruflu floresan lambaların sarı ışıklı olanını tercih etmek gerekir, bu türlerin beyaz ışığını seçmek yanlış olacaktır çünkü beyaz ışık yüzü solgun göstereceğinden tercih edilmemelidir.
  • Banyo aynasının eni yaklaşık 60 cm ise aynanın 15-20 cm üstün de 20 Watt gücün de opak bir kuru içerisin de bulunan enerji tasarruflu lamba konumlandırılır. Eğer aynanız 90 cm civarın da bir ene sahip ise kullanılan lambanın gücü 40 Watt olarak seçilmelidir.

Banyo Aynalarının Aydınlatılması Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir