Bahçeniz İçin Dekoratif Çitler

Bahçeniz İçin Dekoratif Çitler; bahçe dekorasyonu denince akla ilk gelecek materyallerden biri bahçe çitleridir. Bahçenize küçük bir çiftlik imajını vererek göze hoş gelen bir görüntü oluşturmanın yanı sıra çitler, etraftaki çimlere, çiçek ve ağaçlara derli toplu bir görünüm kazandırır.

Çocuklar İçin Güvenli Bir Ortam

Bahçenizde sağa sola koşturan küçük çocuklarınız varsa bahçe çitleri bitkileriniz ve için kurtarıcı olabilir. Basılmaması gereken yerlerin etrafını ölçerek yapı marketlerden hazır olarak alabileceğiniz çeşitli ebatlarda çiti kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yalnız unutmamakta fayda var. Çok kısa çitler küçük çocuklar için uygun değil. Küçük çocuğunuz varsa bir metreden kısa çitleri kullanmamalısınız.

Boyanabilir Çitler

Bahçeniz için dekoratif çitleri satın alırken boyanabilir olup olmadığı mutlaka sorulmalı. Ahşap çitler zamanla yağmur ve güneşten dolayı deforme olabiliyor. Bu durumda iki üç senede bir boyamanız gerekebilir. Böylelikle bahçe çitlerini daha uzun ömürlü kullanmak mümkündür.

Ahşap, Metal ya da Plastik

Eğer nispeten büyük bir alanı çitle çevirecekseniz daha ekonomik olan ahşap çitler tercih edilmeli. Küçük çiçek ve çalılar için plastik kısa çitler tercih edilmeli. Metal olanlar tercih edilecekse paslanmaz olmasına dikkat edilmelidir.

Bahçeniz İçin Dekoratif Çitler Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir