Akıllı Ev Dekorasyonu

Akıllı Ev Dekorasyonu; akıllı evler, elektronik devreler ve bunlara entegre edilmiş iletişim araçlarının birlikte kullanılarak evdeki elektronik ve mekanik tüm cihazların uzaktan veya otomatik olarak kontrol edilmesini sağlayan sistemlere deniyor.

Akıllı ev sistemlerinde kullanıcılar birçok programlamayı zamanlama şeklinde düzenleyebildikleri gibi uzaktan telefonla arayıp tuşla kontrol ya da web uygulamaları sayesinde istedikleri cihazları açıp kapayabilmekteler ve evdeki kameralar sayesinde evlerini uzaktan izleyebilmektedir.

Akıllı ev dekorasyonunda kullanılacak kombi, şömine, şofben, fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi elektronik cihazlardan bazıları, özellikle akıllı ev otomasyonuna uygun üretilen cihazlardan olması gerekiyor. Örneğin akıllı ev teknolojilerinden biri olan taşınabilir priz sistemleri, prizlere gelen elektriği kesme veya prize elektrik verme mantığıyla çalışıyor. Bu sistemlerin kullanıldığı evlerde cihazlar elektrik açıldığında direkt olarak çalışabiliyor olması tercih ediliyor. Elektrik verildikten sonra cihaz üzerinde bir işlem yapılması gerekiyorsa bunun için ilave programlama gerekebiliyor.

Evinizi, akıllı ev çözümlerinden biri ile donatmayı düşünüyorsanız dekorasyon yaparken bu noktayı göz önüne almakta fayda var.

Akıllı Ev Dekorasyonu Resimleri:

Yorum

  1. By akıllı ev sistemleri

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir