Ahşap Pencere Modelleri

Ahşap Pencere Seçimi

Ahşap pencereler yaşadığımız mekanın estetik görünümünü yükselten hatta belirleyen önemli parçalardan biridir. Bu sebeple farklı amaçlara uygun olarak farklı çeşitlerde karşımıza çıkmaktadırlar.

Ahşap pencere seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken hususları şöyle sıralayabiliriz : bina ve çevre yapısına uygun olarak, kanat ya da sabit cam, kanadın açılma yönü, kanadın açılma şekli, çift kanat açılma özelliği, üst kayıtlardaki eğim, dikey kayıtlardaki eğim, kemer çözümleri, dairesel pencere çözümleri, dairesel pencere çözümleri, kendi ekseninde dönüş ve farklı sürgü şekilleri gibi noktaları örnek verebiliriz. Bu kriterlere dikkat ederken sadece bina ve çevre yapısına değil kendi estetik görüş ve zevklerinizi de dikkate almalısınız.

Bu detayların yanında pencerenin yapılacağı malzemenin önemi de büyüktür. Ahşap pencerenin hangi ağaç çeşidinden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Çam, meşe ceviz, meranti ve gürgen en çok tercih edilen ağaç çeşitlerindendir. Çam ve ceviz ağacı doğramacılığı kolay ve doğal görünümü olmasıyla bilinirken meşe ağacı estetik ve özel bir görünüme sahiptir. Daha özel istekler doğrultusunda maliyeti artmakla birlikte kayın ve kiraz ağaçları da tercih edilebilir.

Ahşap Pencere Modelleri Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir